INSTITUT ESTUDIS BALEARS – CONCERTS DE DEIÀ – FINCA SERRA TRAMUNTANA – SON MARROIG




Festival Internacional de Música de Deià

Des de 21 de maig a 24 de setembre

Possessió Serra de Tramuntana – Son Marroig

Comunicació

INSTITUT D’ESTUDIS BALEÀRICS

ieb.caib.es

facebook.com/institutdestudis.balearics

twitter.com/iebalearics

“Las Casas del Archiduque: Miramar/Son Marroig”
21 de Mayo, Son Marroig, 20:30.
“Lord Grey´s Delight” Viola Consort
Rosa Canyellas, Viola de Gamba bajo
Torben Klaes (Alemania), Viola de Gamba bajo
Martina Binnig (Alemania), Viola de Gamba alto
Linda Laukamp (Alemania), Viola de Gamba soprano
Programa: Obras del siglo XVI, XVII y XVIII John Dowland, Thomas Tallis, Carl Friedrich Abel, John Jenkins y Marin Marais
28 de Mayo, Son Marroig, 20:30.
Mozart
Ervis Gega (Albania), violin
Alfredo Oyágüez Montero, piano
Ciclo “Sonatas para Violin y Piano de W.A.Mozart”
Concierto n.1
Sonatas en Sol Mayor Kv 301, Fa Mayor Kv 376, mi menor Kv 304 y Do Mayor Kv 296

4 de Junio, Son Marroig, 20:30
“Jazz Sibelius”
150 aniversario del nacimiento de Jan Sibelius
Iiro Rantala (Finlandia), Jazz Piano
Obras de Sibelius, Bach, Gershwin, Lennon,y Rantala

25 de Junio, Son Marroig, 20:30.
Camerata Deia
Byron Wallis (USA), violin
Fernando Villegas, viola
Andrew Smith (USA), violonchelo
Alfredo Oyágüez Montero, piano
Obras de Haydn, Bocherinni, Kodaly y Mozart

2 de Julio, Son Marroig, 21:00
Dina Nedetcheva (Bulgaria), piano
Obras de:Mozart, Haydn, Chopin, Granados, Debussy y Sibelius

16 de Julio, Son Marroig, 21:00
Homage to Pablo Casals: “Pablo and me”
“El Violonchelo de Pablo Casals”
“Pablo”, Mateo Gofriller 1733, violonchelo
Amit Peled (USA), violonchelista
Alfredo Oyágüez Montero, piano
Obras de Haendel, Bach Beethoven, Faure y Saint Saens
100 aniversario del Programa ofrecido por Pablo Casals con el mismo instrumento en el Conservatorio Peabody de los Estados Unidos el 12 de Febrero de 1915

23 de Julio,Son Marroig, 21:00
Armando Llorente, percusión
Josep Burguera, euphonium
Obras de: J.S. Bach, Philip Glass, Sam Pilafian, Niccola Paganini, Franz Schubert, Jiro Censhu, Pat Metheny, Jaco Pastorius, Arvo Pärt y Chick Korea

30 de Julio, Son Marroig 21:00
Catalina Roig, flauta
Suzanne Bradbury (USA), piano
Obras de: Georges Hüe, Charles M. Vidor, Frank Martin, Franz Doppler, Pierre Sancan y Jacobo Gade
4 de Agosto, Son Marroig, 21:00
“Cumpleaños del Archiduque Luis Salvador”
Suzanne Bradbury, piano
Ramon Andreu, violin
Leah Wolf, violín
Maria Jose Gomez de la Vega, viola
Dmtry Struchkov, violonchelo
Programa:
Quintetos con Piano de Schumann en Mi bemol Mayor Op 44 y Shostakovich en Sol menor Op 57

20 de Agosto, Son Marroig, 21:00, ”String Trio Kosova”
Sihana Badivuku-Hoxha (Albania), violín
Blerim Grubi (Albania), viola
Aristidh Prosi (Albania), violonchelo
Alfredo Oyágüez Montero, Piano
Obras de:Dohnanny, Mozart y Schubert
27 de Agosto, Son Marroig, 21:00
Asier Polo, Violonchelo
Alfredo Oyágüez Montero, Piano
Obras de Bach, Bocherinni y Franck

3 de Septiembre, Son Marroig. 20:30.
Xin Wang (China) y FlorianKoltun (Alemania)
Piano a cuatro manos
Obras de Mozart, Brahms y Schubert
10 de Septiembre, Son Marroig, 20:30
“Deia Chamber Players”
Piano: Alfredo Oyágüez Montero
Violines I: Carlota Coll, Lucia Barrero y Roberto Muñoz
Violines II: Lorena Granado, Ariadna Ferrer y Alba Secarrant
Violas: Hector Bujosa y Beatriz Torres
Contrabajos: Pablo Moreno y Maria Servera
Obras de: Mozart/J.Chr.Bach, Vivaldi, Bach y Saint Saens

17 de Septiembre, Son Marroig, 20:30
“Musica Excelsa”
(Joyas musicales del siglo XVII)
Blai Justo, violín
Guillermo Femenias, Archilaud
Obras de:Paolo Cima, Battista Fontana, Castello, Girolamo Kapsperger, Schop y Heinrich Schmelzer

24 de Septiembre, Son Marroig, 20:30
“Voicello Duet”
Gabriel Fiol, violonchelo
Carme Gari, Soprano
Obras de : Händel, Falla, Offenbach, G. Fiol, Mozart, Bach, Delibes y Musica Tradicional Mallorquina y Catalana

 






IB3 TELEVISIÓ

Carrer Madalena, 21
07180 Polígon industrial de Calvià
(+34) 971 139 333


AVÍS LEGAL